Fotografowanie jako pasja w mieście

W życiu każdego człowieka niezwykle ważna jest pasja. Czymże byłby człowiek gdyby zachowywał się jak robot – działając każdego dnia według tego samego, utartego schematu? Właśnie ludzkimi pomagają nam pozostawać nasze pasje, które realizujemy – bieganie, fotografowanie, malowanie.

Pasja – fotografowanie, malowanie, bieganie na co dzień

fotografia bydgoszczWielu z nas żyje w ciągłym biegu. Zakupy, praca, dom, pranie, gotowanie, sprzątanie, od czasu do czasu podejmowanie gości, trochę czasu na sen. Ale – gdzie w tym wszystkim nasze prawdziwe ja – gdzie nasz ludzki – taki naprawdę ludzki wymiar – który sprawia, że nie jesteśmy trybikiem w machinie wielkomiejskiego czasu? Co możemy zrobić by tego uniknąć? Jak się oderwać i wyrwać z natłoku spraw i obowiązków, które robią z nas małe biegające roboty? Pasja – trzeba ją w sobie odnaleźć. Bieganie, malowanie, fotografia Bydgoszcz daje nam tyle możliwości rozwoju, rekreacji, aktywnego wypoczynku czy rozwijania swej wyobraźni i talentów – poświęćmy się im! Nadajmy swemu życiu cząstkę ludzkiego ja! Bieganie realizować możemy wszędzie – wzdłuż ulicy przy domu, w leśnym parku rekreacji i wypoczynku, wzdłuż nabrzeża rzek. Malowanie – proszę bardzo – w domu, w galeriach proponujących zajęcia rozwijające w tym kierunku dla różnych grup wiekowych, centrach kultury. Fotografia jest również niezwykle inspirującym zajęciem. Fotografia Bydgoszcz może przedstawiać w tak wielu aspektach! Fotografia przyrody – lasy, drzewa, ogrody, parki, mówi się, że Bydgoszcz to zielone miasto! Fotografia może również skupiać się wokół bydgoskich zwierząt, jakie można spotkać w ogrodzie zoologicznym, jak i za każdym rogiem ulicy – fotografia ptaków – ogromne pole do popisu! Fotografia architektury – bydgoskie ulice i urokliwe kamieniczki przepięknie prezentują się w kadrze. Jest mnóstwo jeszcze innych zajęć, jakimi można się zainteresować – jako swoją pasją.

Potrzeba dziś tak bardzo każdemu z nas świeżości, jaką daje realizowanie jakichś pasji. Warto zadbać, by mięć jakieś zajęcie, dzięki któremu odnajdziemy się w świecie jako człowiek z krwi i kości, ze swoim prawdziwie ludzkim ja.


Opublikowano

w

przez

Tagi: