Domowa sauna na podczerwień

 

Sauna to pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura oraz wysoka lub niska wilgotność powietrza. W saunie spędza się przeważnie od kilku do kilkunastu minut. Dzięki temu zabiegowi poprawiamy krążenie. Po wyjściu bierzemy zazwyczaj chłodną kąpiel.

Zalety domowej sauny infrared

Rodzajów saun jest wdomowe sauny infrarediele. Wyróżnia się saunę suchą gdzie temperatura powietrza wynosi 60-90 stopni a wilgotność około 10-15%, saunę mokrą, w której temperatura i wilgotność jest o kilka stopni niższa oraz saunę parową, w której wilgotność powietrza zależy od jej konstrukcji. Nowością na rynku jest sauna na podczerwień, w której elementem grzewczym są promienniki podczerwieni. Ci, którzy są miłośnikami saun mogą je teraz zamontować u siebie w domu. Polecane domowe sauny infrared są doskonałą alternatywą dla osób, które z różnych powodów nie mogą korzystać z sauny suchej czy mokrej. Pozytywnym aspektem jest fakt, że aż 80% energii wnika w głąb naszego organizmu dając nam wiele korzyści. Regularne seanse pozwolą nam zlikwidować nadmierną ilość tkanki tłuszczowej oraz poprawi nasz metabolizm. Dodatkowo nasza skóra oczyszcza się z toksyn, dzięki czemu będzie miała ładniejszy wygląd. Utratę wagi powoduje zużycie energii niezbędnej do produkcji potu. Dzięki saunie możemy złagodzić bóle pleców czy stawów wywołane przemęczeniem lub reumatyzmem. Niweluje również objawy stresu oraz działa antydepresyjnie. Sauny infrared przyspieszają leczenie wielu chorób takich jak zapalenie stawów, owrzodzenie nóg i odleżyny, a także poprawia wygląd skóry po trądziku czy oparzeniach.

Zalet sauny infrared jest jeszcze sporo, najważniejsze z nich to poprawienie zdrowia i wyglądu. Dla tych, którzy cierpią na któreś z wyżej wymienionych schorzeń polecamy zakup takiej sauny. Dzięki regularnym zabiegom nasza skóra stanie się gładsza, pozbawiona cellulitu oraz czystsza.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: