Czy w dzisiejszych czasach produkuje się jeszcze solidne meble?

Żyjemy w czasach wiecznej tymczasowości. Nasze samochody nie jeżdżą już po kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat bez większych usterek. Jeżeli kupujemy sprzęt (telewizor, pralkę, lodówkę, suszarkę, komputer czy telefon), to musimy się nastawić, że posłuży nam co najwyżej kilka lat. Podobnie jest z meblami, które po kilku latach użytkowania łamią się, wyginają lub po prostu tracą ładny, estetyczny wygląd.

Czy w obecnych czasach nie ma już solidnych producentów?

produkcja solidnych mebli w Nowym SączuZastanawiamy się zatem czy to wszystko oznacza, że producenci tworzą wyłącznie rzeczy prowizoryczne, czy właśnie o to chodzi by nie robić zbyt solidnych produktów, by klient musiał co kilka lat wymieniać pewne elementy. Z jednej strony takie działanie napędza gospodarkę, bo ciągle jest w niej jakiś ruch. Z drugiej jednak strony mamy wrażenie, że wszystko, co obecnie się produkuje, jest po prostu tanią tandetą. Przyjrzeliśmy się temu problemowi w dziedzinie meblarstwa i zadaliśmy sobie pytanie – czy istnieją wciąż dobrzy producenci, którzy tworzą produkty trwałe i niezawodne. Okazuje się, że produkcja solidnych mebli w Nowym Sączu istnieje i ma się całkiem dobrze. Do tego należy uznać za mit, iż solidne, trwałe meble muszą być kosmicznie drogie. Producenci trwałych szaf, łóżek czy regałów, zapewniają, że tworzą meble na długie lata i nie musimy być milionerami, by pozwolić sobie na ich zakup.

Z naszych badań wynika zatem, że warto szukać solidnych, trwałych mebli. Czy to w Nowym Sączu czy w innych miastach na pewno znajdziemy producenta, który spełni nasze wymagania nie tylko w odniesieniu do trwałości materiału, ale przy okazji ładnego wyglądu produktu oraz jego funkcjonalności. Niejednokrotnie firmy tego typu oferują też usługi projektowania mebli na życzenie klienta.


Opublikowano

w

przez

Tagi: