Solidne i trwałe podmurówki betonowe

Wiosna to często czas niewielkich podtopień. Tego roku był to wyjątkowo deszczowy czas, który przyczynił się do wielu szkód. Odczuli je głównie mieszkańcy domów wolnostojących. Podtopione piwnice, garaże, ogrodzenia to był standard tego roku. Dużo pracy miały firmy osuszające pomieszczenia, ale take te, które zajmują się montażem ogrodzeń. 

Podmurówki betonowe na każdą pogodę

solidna podmurówka betonowaWyjątkowo dużo zleceń otrzymywali pracownicy firm, którzy na co dzień produkują i montują ogrodzenia działek. Nawał ulew spowodował, że wiele ogrodzeń zostało podmytych lub po prostu podgniło. Właściciele posesji szukali złotego środka. Pytali, w jakie ogrodzenie zainwestować i jakie wzmocnienia zastosować, aby takie sytuacje się nie powtórzyły w przyszłości. Zwykle polecano im trwalsze podstawy ogrodzenia, czyli solidna podmurówka betonowa dawała gwarancję na ulewne deszcze. Takie ogrodzenie było jak dom, który ma swoje fundamenty. Było nie tylko trwałe, ale i zwiększało często walory estetyczne ogrodzenia. Beton można było dopasować kolorem do siatek czy paneli drewnianych, które właściciele już mieli, o ile nie uległy zbyt dużym zniszczeniom. Ponadto podmurówkę można na przykład opłytkować. Jest wykonana z betonu i zbrojonego druta, daje więc gwarancję wytrzymałości. Jest odpowiednia na bardzo różne warunki pogodowe.

Zamówień było naprawdę sporo. Większość mieszkańców decydowała się na to rozwiązanie, aby przy kolejnych nawałnicach nie musieć znów inwestować w naprawę ogrodzeń. Prace w naprawianiu szkód ogrodzeniowych trwały w tej części regionu kilka tygodni. Ale po tym czasie prawie wszystkie posesje mogły poszczycić się solidnym ogrodzeniami. Zwiększało to także bezpieczeństwo mieszkańców. Solidne ogrodzenie to tez niezbyt dobra reklama dla potencjalnych złodziei czy wandali.


Opublikowano

w

przez

Tagi: