Skuteczna konserwacja powierzchni drewnianych z bona traffic

Konsumenci poszukują takich lakierów do powierzchni drewnianych, które mogą znaleźć zastosowanie dla wszystkich rodzajów drewna, a przy tym odznaczających się wysoką odpornością na ścieranie. Do takich właśnie lakierów należy bezsprzecznie bona traffic.

Łatwe lakierowanie z boną traffic

bona trafficPodobnie jak wiele innych lakierów, bona traffic jest produktem wymagającym odpowiedniego stosowania. Drewno przed nałożeniem lakieru musi być odpowiednio przygotowane, szlifowane i uszczelnione. Natychmiast przed nałożeniem lakieru dokładnie wyczyść powierzchnię drewnianą np. przy pomocy szmatki. Obszar, który nie ma być pokryty lakierem powinien być chroniony poprzez przykrycie go gazetami lub listwami. Należy się też upewnić, czy w pomieszczeniu jest odpowiednia wentylacja. Lakier powinien być nakładany powoli i równomiernie. Powinno się nakładać tylko cienką warstwę lakieru. Na szczęście bona traffic gwarantuje doskonały efekt końcowy dzięki swoim właściwościom, oraz łatwemu sposobowi aplikacji. Lakiery do powierzchni drewnianych, takie jak bona traffic skutecznie pomagają chronić drewno przed działaniem niekorzystnych czynników. Jednym z takich czynników jest nadmierna wilgotność. Zbyt duża wilgotność prowadzi do nierówności i chropowatości drewna. Powoduje ona też pęknięcia widoczne na powierzchniach drewnianych. Używanie odpowiednich lakierów pozwala uniknąć tych negatywnych efektów. Dzięki specjalistycznym lakierom, takim jak bona traffic dbanie o właściwy wygląd podłóg i innych powierzchni drewnianych staje się dużo prostsze. 

Lakiery powierzchniowe takie jak bona traffic są rekomendowane szczególnie w przypadku dużych powierzchni drewnianych, np. w budynkach użyteczności publicznej. Zastosowanie odpowiednich środków sprawi, że będą one mogły służyć przez długi czas.


Opublikowano

w

przez

Tagi: