Metody izolowania ścian a osuszanie absorpcyjne

Wśród metod osuszania ścian można wyróżnić co najmniej kilka. Mogą to być zarówno metody pośrednie jak i bezpośrednie. Do dziś wykorzystywana jest np. metoda absorpcyjna. Uważana jest ona za metodę skuteczną, jeśli tylko zostanie poprawnie przeprowadzona.

Zastosowanie metod izolacyjnych – osuszanie absorpcyjne

izolacja przeciwwodna domuTa metoda polega na odbieraniu wilgoci z murów za pomocą osuszonego powietrza. Metoda może być wykonywana tylko wtedy, kiedy okna i drzwi w pomieszczeniu są zamknięte. W tej metodzie ważne jest też to, że możliwe staje się osuszenie przegród – pod warunkiem, że wilgotność w pomieszczeniu spadnie do poniżej 30%. Poza tym jest to proces, który odbywa się cyklicznie. Najpierw dochodzi do osuszenia powietrza, a następnie suche powietrze ma kontakt z wilgotnym murem, powietrze odbiera wilgoć. Później wilgotne powietrze zostaje ponownie osuszone przez wykorzystanie specjalnego absorbentu. Powietrze, które zostanie osuszone z wilgoci, trafia znowu do pomieszczenia jako suche i podgrzane. Wilgoć usuwana jest na zewnątrz budynku. Tego typu izolacja przeciwwodna domu to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają problem z zawilgoceniem ścian. Wszystkie ściany należy osuszyć, by przejść do zastosowania hydroizolacji. Wiadomo, że osuszanie w piwnicach może być o wiele trudniejsze. Wtedy często łączy się kilka metod osuszania ścian, aby było to skuteczne. Na szczęście istnieją firmy, które zajmują się osuszaniem budynków i robią to profesjonalnie. Pracownicy firmy pomagają wybrać najlepszą metodę lub połączenie różnych metod po to, by osuszanie było skuteczne.

Po właściwie przeprowadzanym osuszaniu montowana jest izolacja przeciwwilgociowa. Ma ona zazwyczaj postać iniekcji do muru różnych roztworów, które zabezpieczają przed gromadzeniem się wody w ścianie i stanowią materiał hydrofobowy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: