Ofoliowane produkty w sklepach

Wiele osób pewnie zastanawiało się w jaki sposób poradzić sobie z psującymi się produktami, których użyteczność chcieliby zachować na dłużej. Często też jest tak, że nie radzimy sobie po prostu z przewiezieniem jedzenia przygotowanego w domu, na większą odległość.

Zabezpieczanie produktów w tunelach obkurczających

tunele obkurczające do foliiZ problemem krótkiej przydatności borykają się nie tylko prywatne osoby, ale także sklepy spożywcze. W ich przypadku jest jednak dużo prościej, ponieważ na produkty, które niedługo mogą się zepsuć ogłasza się promocję. Wiele mniejszych sklepików właśnie w ten sposób pozbywa się niepotrzebnego problemu, ale co mogą zrobić duże hipermarkety, gdzie ilość towarów zalegających w magazynie jest znacznie większa? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Nie sprzedają one jedzenia, które wcześniej nie zostało odpowiednio zapakowane w folię. Tunele obkurczające do folii są obecnie powszechnie stosowane przez większość producentów, których produkty nie przetrwałyby długo. Nie mogą oni sobie pozwolić na wyrzucanie zepsutych towarów, ponieważ najprawdopodobniej by zbankrutowali, albo znacznie spadłyby ich dochody. Takie tunele są świetnym zabezpieczeniem do stosowania w przypadku dużej ilości szybko psującego się pod wpływem powietrza jedzenia. Folia, która okrywać będzie produkt zapewni mu dłuższą datę ważności, a dzięki temu sprawi, że sklepy będą miały większą szansę na sprzedanie go. Oczywiście nie można takich towarów przetrzymywać w magazynie w nieskończoność, ale z pewnością nie trzeba go sprzedać na drugi dzień.

Wiele produktów spożywczych ma bardzo krótką datę ważności. Niektóre z nich wymagają specjalnego zabezpieczenia przed zepsuciem. Tunele obkurczające sprawdzają się w takich sytuacjach, sprawiając że można je spożyć na długo po kupieniu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: