Białko, węglowodany, antyoksydanty, kalorie – dieta sportowca

Wśród osób aktywnych fizycznie popularne jest powiedzenie, że forma zaczyna się od kuchni. Dlatego każdy sportowiec musi odżywiać się regularnie i dbać o to, co je. Dieta musi być zbilansowana, czyli dostarczać sportowcowi wszystkich składników, których potrzebuje.

Składniki niezbędne w diecie każdego sportowca

sportowy catering dietetyczny w WarszawieTe składniki muszą być też dobierane w odpowiednich proporcjach – nie może ich być ani za dużo, ani za mało. Dietetycy zbierają wywiad żywieniowy i zajmują się układaniem diety dla sportowców. Sportowcy z kolei mogą zlecić firmie cateringowej dostarczanie posiłków codziennie przez cały miesiąc i dłużej. Ważna jest tu nie tylko dyscyplina sportu, którą uprawia dana osoba, ale również indywidualne preferencje sportowca. Dieta sportowa musi dostarczać organizmowi odpowiednich produktów. Są to przede wszystkim białka, dzięki którym budowana jest masa mięśniowa. Tkanka mięśniowa dzięki białkom może się szybko odbudowywać po zakończonym treningu. Węglowodany uzupełniają z kolei glikogen mięśniowy. Jest to węglowodan złożony, który gromadzi glukozę w organizmie. Uwalnia ją wtedy, kiedy organizm tego potrzebuje. Antyoksydanty zajmują się ochroną komórek mięśniowych i innych komórek ciała przed atakami niebezpiecznych wolnych rodników. O ilości kalorii decyduje osoba zainteresowana dietą lub dietetyk. Tego typu sportowy catering dietetyczny w Warszawie to hit wśród pracowników korporacji oraz osób, które ćwiczą regularnie, ale nie mają czasu na kupowanie produktów i przyrządzanie z nich odpowiednich posiłków. Dieta sportowa składa się zazwyczaj z 5 posiłków.

Klient otrzymuje je wszystkie jednocześnie (następnie może je podgrzewać). Wśród posiłków znajdują się: śniadanie, przekąska, obiad, przekąska II oraz kolacja. Minimalny okres zamówienia to ok. 5 dni. Cena zależy od ilości kalorii.


Opublikowano

w

przez

Tagi: