Żaluzje dobrym akcentem w wystroju pomieszczenia

Uwielbiamy na ogół urządzać nasze pomieszczenia, czy to w domu, czy w mieszkaniu. czasami może nas nie stać na gruntowne zmiany wnętrza pomieszczenia, ale można temu zaradzić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy tylko zainwestować w drobne elementy, które z całą pewnością zmienia wystrój naszego pomieszczenia  i to za niewielkie pieniądze.

Żaluzje tanim sposobem na  odnowienie pomieszczenia

kolorowe żaluzjeZeszłego lata postanowiła trochę odświeżyć moje pomieszczenia w mieszkaniu. Pomyślałam, że to już czas na jakieś widoczne zmiany. Ale nie za bardzo miałam wystarczających środków pieniężnych, by przeporwadzić gruntowny remont mieszkania. Dlatego wymyśliłam, że zmienię parę, dorbne rzeczy, które rzucą się każdemu w oko, kto do mnie przyjdzie. Dzięki nim moje pomieszczenia nabiorą nowego wyglądu, powieje takim świeżym spojrzeniem. Po pierwsze zamontowałam na oknach żaluzje i to białe, by optycznie zwiększyć przestrzeń w pokoju. Obok okna postawiłam dużą, podłogową lampę. Dość niedaleko biurka, które też przestawiłam z drugiej strony pokoju. Tak by biurko było oświetlane naturalnym światłem, czyli słońcem. Za fotelem od biurka powiesiłam prosty obraz przedstawiający statek. Wszystko jest w stonowanych kolorach, więc wszystko do siebie pasuje i czuje się taki ogolny spokój. Myślałam też o tym by wstawić kolorowe żaluzje, ale po dłuższym zastanowieniu odpuściłam, wyraźny akcent koloru w żaluzjach nie pasowal by do reszty otoczenia, chyba, że reszta otoczenia miała żywsze kolory. Kupująć żaluzje miałam nie lada problem, ponieważ nie mogłam się zdecydować co wybrać. Były tam też niedrogie rolety w tym sklepie w centrum Szczecina, ale z kolei były zbyt długie i miały ciemne kolory. Ponoć każdy teraz kupuje nowoczesne plisy, ale ja  moim skromym zdaniem uważam, że plisy może i są modne, ale ja lubie wracać do dawnych rzeczy. Kiedyś przecież każdy w domu miał żaluzje. Na podłodze pod oknem położyłam też dywan w kolorze szarości. Uważam, że w tym pomieszczeniu takie dodatki odświerzyły całość. Zanim położyłam żaluzje to na tych oknach wisiały rolety.

Każdy z nas może dokonać różnych zmian w swoich pomieszczeniach. Nawet jeśli nie ma się wystarczających środków pienieżnych. To zawsze można coś zrobić, by temu zaradzić. Wystarczy kupić drobne elementy do pomieszczenia, by już coś zmienić. Nawet jak wymieni się dywan, zaslony i obrus to już jest jakaś zmiana.


Opublikowano

w

przez

Tagi: