Pianka zamkniętokomórkowa – cena za ocieplanie pianką PUR

Jedną z możliwości ocieplania dachów, stropów, poddaszy jest skorzystanie z pianki poliuretanowej. Korzysta się z dwóch rodzajów takiej pianki. Jeden z nich to pianka zamkniętokomórkowa. Jak sama nazwa wskazuje, większość komórek w tej piance jest zamkniętych.

Ceny za ocieplanie pianką poliuretanową zamkniętokomórkową

cena za ocieplanie pianką poliuretanowąOznacza to, że pianka ma znacznie większą gęstość. Aż 90% wszystkich komórek stanowią komórki zamknięte. Taka pianka nadaje się idealnie do izolowania termicznego i akustycznego takich powierzchni jak dachy, stropodachy, ściany, fundamenty, budynki gospodarskie, chłodnie. Jeśli chodzi o dachy, pianką zamkniętokomórkową najlepiej izoluje się dachy płaskie. Pianka zamkniętokomórkowa charakteryzuje się bardzo wysoką szczelnością. W tego typu piance nie ma żadnych połączeń ani przecieków. Ta pianka PUR nie ma żadnych mostków termicznych. Jest to bardzo ważne dla pełnego bezpieczeństwa. Wiadomo, że pianka PUR jest niepalna, ale w tej piance nie ma nawet najmniejszych miejsc, przez które ogień mógłby się przedostać, czyli właśnie mostków termicznych, które przepuszczają wysoką temperaturę. Na pewno cena za ocieplanie pianką poliuretanową uzależniona jest od powierzchni, jaką zamierza się ocieplić. Im większa powierzchnia, tym drożej, ale jest wiele firm, które zajmują się takim ocieplaniem, więc warto sprawdzić co najmniej kilka ofert. Pianka zamkniętokomórkowa cechuje się również tym, że ma wysoką odporność na zgniatanie. Jest to pianka stabilna, silna, wytrzymała, ale przy tym wszystkim nie jest ciężka i nie doprowadza do obciążenia żadnej powierzchni.

Dachy płaskie najczęściej izoluje się właśnie tym typem pianki. Z kolei dachy skośne izolowane są częściej pianką otwartokomórkową, czyli tzw. pianką PUR oddychającą. Obie metody izolacji są niesamowicie szybkie w realizacji.


Opublikowano

w

przez

Tagi: