Wpływ deszczowej aury na stan grobów

Po pięknym, słonecznym wrześniu, w październiku zagościła w Szczecinie szara, mokra jesień. Zbliża się Wszystkich Świętych, a obecna deszczowa aura nie sprzyja sytuacji na miejskich cmentarza. Podmoknięta ziemia powoduje osuwanie się i pękanie pomników. 

Groby naszych najbliższych wymagają napraw

naprawa granitowych pomników i nagrobków w Szczecinie

 Okazuje się, że w tym roku czekać nas będzie więcej niż zazwyczaj pracy na cmentarzu. Na szczęście możemy skorzystać z fachowej pomocy. Przykładowo, coraz częściej potrzebna nam naprawa granitowych pomników i nagrobków w Szczecinie to usługa oferowana przez wszystkie firmy kamieniarskie, jakie funkcjonują w mieście. Wystarczy przeszukać Internet, żeby znaleźć odpowiednią dla nas ofertę. Po co tracić nerwy na samodzielną naprawę pomnika, podczas gdy możemy to zlecić specjalistom, samemu poświęcając czas na przyjemniejsze zajęcia. Warto pomyśleć o dłuższej współpracy z firmą, która zajmie się naprawą pomnika. Bardzo często, przy stosunkowo niedużej opłacie, możemy skorzystać z opcji regularnego czyszczenia i zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Tymczasem pojawia się też kwestia zakupu kwiatów i zniczy do przyozdobienia grobów. Bardzo popularny w tym roku jest kolor biały i to on będzie dominował na polskich cmentarzach. Wśród kwiatów numerem jeden są chryzantemy, które wytrzymują długo w trudnych warunkach. Alternatywą są sztuczne stroiki. Co prawda postoją dłużej, natomiast czynniki zewnętrzne powodują zazwyczaj ich płowienie, co w konsekwencji nie wygląda zbyt efektywnie.

Wybór w sprawach zewnętrznych mamy ogromny, ale czy to jest najważniejsze? Chodzi przecież o modlitwę i zadumę. O zatrzymanie się w codziennym biegu i chwilę refleksji nad naszym życiem. A pomnik? On jest tylko symbolem i formą upamiętnienia naszych bliskich. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: