Prezent dla dziecka – czy warto kupić tekstylia?

Czasem trudno jest nam wybrać prezent dla dziecka. Nie zawsze do końca wiemy, co jest mu potrzebne, a według rodziców „ma już wszystko”. Warto ich jednak podpytać dokładniej, bo może czegoś jednak braknie lub warto by jakąś rzecz wymienić na nową.

Jakie tekstylia są dostępne na rynku?

tekstylia dla niemowlątDobrym pomysłem na podarunek dla malucha mogą się okazać tekstylia. Czasem takie rzeczy brudzą się naprawdę szybko, wystarczy, że niemowlakowi się uleje lub że pielucha się przesunie i gotowe. Pościel, becik, tetrowe pieluszki, kocyki, poduszki i tym podobne mogą służyć przez dłuższy czas, a może się okazać, że trzeba je wymieniać każdego dnia. Dlatego rodzicom dziecka przyda się na pewno więcej niż tylko jeden zapasowy komplet pościeli do łóżeczka niemowlęcego oraz dodatkowy stosik tetrowych pieluch, ponieważ te potrafią zużywać się wyjątkowo szybko. Każdemu dziecku przyda się też ładny kocyk, ciepły i puszysty, w odpowiednim, dziecięcym rozmiarze. Przez pierwsze lata życia dziecka będzie jego nieodłącznym towarzyszem: w łóżeczku, na spacerach w wózku, w czasie jazdy samochodem, gdy maluch siedzi w swoim foteliku, a dla paroletnich dzieci będzie potrzebny w czasie drzemek w domu, żłobku i później w przedszkolu. Podobnie jest z dziecięcymi poduszkami, zarówno zwykłymi, jak i tymi pomagającymi trzymać główkę w odpowiedniej pozycji, gdy dziecku grozi, że przekręci się na brzuszek – dzięki takiej poduszce dziecko będzie bezpieczniejsze. Rzeczy kupowane dla dzieci powinny posiadać odpowiedni atesty, ponieważ maluchy na pewno będą je gryzły i ssały, nie mogą więc zawierać np. szkodliwych barwników.

Warto, aby były jak najwyższej jakości i starannie odszyte, dzięki czemu nie będą się szybko pruły, blakły i przecierały. Dobre tekstylia dla niemowląt i dzieci na pewno okażą się udanym, trafionym prezentem.

Więcej znajdziesz na https://babysove.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi: