Wkład kominowy

Opowiadam o sprzedaży wkładów kominowych

Ostatnio się wyprowadziłem od rodziców, bo uznałem, że czas się usamodzielnić. Wiedziałem, że w tym celu muszę mieć zatrudnienie i zacząłem szukać pracy. Mi tam godziny pracy nie robią różnicy, nie uczę się, nie mam rodziny to mogę nawet pracować na dwie zmiany.

Wkłady kominowe i jego specyfika

Wkład kominowyPracy trochę szukałem, bo nie do wszystkiego się nadaję, ale ostatecznie zatrudniłem się w sklepie, który sprzedaje nasady kominowe i inne różne części. W sprzedaży to nie ma żadnej filozofii to wiedziałem, że bez problemu ogarnę temat. Nauczyłem się tylko obsługi kasy fiskalnej a reszta poszła gładko. Pierwszego dnia to trochę byłem zestresowany, bo jakiś facet mnie pytał czy ma wybrać wkład kominowy kwasoodporny czy lepiej jednak wkład kominowy żaroodporny a ja nie miałem zielonego pojęcia o co chodzi! Poprosiłem szefa o pomoc, bo nie chciałem wypłoszyć klienta swoją niewiedzą. Szef oczywiści pomógł i koleś kupił u nas wkład kominowy. No tak, ale co będzie jak przyjdzie jakiś inny klient i zapyta mnie o rury kominowe to co mu powiem? W przerwie na lunch postanowiłem pogadać z szefem. Opowiedział mi trochę o branży, ale dla mnie to było za mało. Skoro mam pracować jako sprzedawca to chcę wiedzieć dokładnie wszystko. W domu jak zjadłem obiad to przysiadłem do internetu i poczytałem. Dowiedziałem się wielu istotnych rzeczy i już wiem jak odróżnić wkład kominowy żaroodporny od pozostałych. W ciągu tygodnia tak się wprawiłem, że aż szef był w szoku, że jestem taki obeznany. Ba, nawet chciałem obsługiwać każdego klienta, który się u nas pojawił i przyznam, że szło mi doskonale.

Wiem, że to ważne, bo zależy mi na tej pracy a jak chcę się sam utrzymywać to muszę mieć pewne zatrudnienie. Teraz już wiem, że tutaj na pewno zostanę bo świetnie sobie radzę jako sprzedawca.

Więcej na http://www.kominy24.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi: