Aromatyzacja, czyli… czujesz ten zapach?

Kto choć raz w życiu nie powiedział do kogoś „czujesz? Co tak ładnie pachnie? Co to za zapach?”? Chyba każdy człowiek użył kiedykolwiek jednego z takich pytań. A bliżej prawdy byłoby jednak stwierdzenie, że używa takich stwierdzeń bez przerwy. W końcu węch to jeden ze zmysłów, którymi człowiek jest w stanie odbierać otaczający go świat.

Aromatyzacja do wszystkich pomieszczeń

aromatyzacjaI wcale nie ma znaczenia, że węch nie jest jednym z dominujących zmysłów człowieka, bo dominujące są jednak dla człowieka wzrok oraz słuch. Węch stanowi dopełnienie tych zmysłów i życie bez niego byłoby życiem niepełnym. A skoro jest dopełnieniem – ma wpływ na to, jak postrzegamy świat. Oddziałuje na człowieka, na jego mózg i wpływa na decyzję. Dlatego aromamarketing ma się aż tak dobrze. Powstają nawet całe prace naukowe na temat tego fascynującego zagadnienia jakim jest jedna z dość jednak świeżych w swojej istocie gałęzi marketingu. Marketing zapachowy, bo o nim przecież mowa, jest powszechnie stosowany przez handlowców i usługodawców. Jest też szeroko badany, komentowany i sprawdzany. Aromatyzacja kreująca wnętrze ma kolosalne znaczenie na nasze życie. I to nie tylko dlatego, że kompozycje zapachowe sprawiają, że dookoła nas ładnie pachnie. Nie chodzi też o neutralizację zapachów. Chociaż neutralizacja zapachów też ma przecież znaczenie – nikt nie lubi, gdy dookoła niego brzydko pachnie. Głównie chodzi o to, że świat bez zapachów byłby po prostu nudny i smutny. Zapachy nas otaczają z każdej strony – nie da się od nich odciąć od razu i na stałe. Można spróbować, ale to tylko na krótszą metę będzie skuteczne.

Dlatego warto zdawać sobie sprawę z tego, że zapachy po prostu są – a one wszystkie potrafią mieć naprawdę gigantyczny wpływ na ludzki umysł. Jeżeli będziemy tego świadomi – wygramy i zarobimy niezłe pieniądze.


Opublikowano

w

przez

Tagi: