szkolenie vt

Na czym polega szkolenie VT?

Jako wykwalifikowany pracownik działu badania złączy i materiałów w pewnym prestiżowym przedsiębiorstwie wykonuję na co dzień różnego rodzaju kontrole i ekspertyzy metodą wizualną.

Szkolenie vt jest zaawansowane

szkolenie vtZazwyczaj moim miejscem pracy są wszelkie budowy i obiekty przemysłowe, które w danym momencie wymagają wykonania badań nieniszczących. Mówiąc w dużym skrócie jest to podstawowy zakres pracy, który wykonuje się na powierzchniach spawanych w celu ich kontroli. Mimo, iż jestem pracownikiem fizycznym to moja praca wiąże się z przestrzeganiem wielu norm oraz chociażby okresowymi badaniami wzroku – minimum raz w roku. Wszystko to dlatego, że podczas wykonywania obowiązków posługują się skomplikowanym sprzętem, takim jak zaawansowane lupy, endoskopy i spoinomierze, więc wzrok nie jest tutaj bez znaczenia. Przed przystąpieniem do pracy musiałem też odbyć zaawansowane najlepsze szkolenie VT, poprzedzone podstawowym RT, a następnie zdobyć certyfikat UDT. Szkolenie personelu badań odgrywa tutaj kluczową rolę – mimo wszystko praca ta obarczona jest sporym ryzykiem i odpowiedzialnością. Wykonując badania nieniszczące muszę uwzględniać wiele kwestii, takich jak rodzaj i grubość materiału, metodę spawania i kilka innych wytycznych. Od mojej kontroli bardzo wiele zależy i nie mogę sobie pozwolić na jakiekolwiek niedociągnięcia. W naszej firmie wykonywana jest także diagnostyka maszyn, w ramach której wykonywane są pomiary drgań, laserowe, emisji oraz termografia i regulacja turbin. Wykonuje się ją na bardzo wielu urządzeniach wykorzystywanych w przemyśle.

Myślę, że zajęcie które wykonuje jest bardzo przyszłościowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozwijające się gałęzie gospodarki. Z pewnością będę się go trzymał i sukcesywnie starał podwyższać kwalifikacje. Dobrze wyszkoleni fachowcy są zawsze potrzebni, nawet w kryzysie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: