Glikol propylenowy i jego zastosowanie

Nie każdy interesują się związkami chemicznymi. Ja jestem tego wyjątkiem. W przyszłości mam zamiar pójść na studia chemiczne na renomowaną uczelnię. Ostatnio robię własne opracowania na temat różnych środków chemicznych.

Glikol propylenowy w kosmetyce

glikol propylenowyPoznałam na przykład, jakie składniki zawiera płyn do centralnego ogrzewania. Swoją wiedza zadziwiam nie tylko nauczycieli, ale i członków mojej rodziny. Teraz zajmuję się związkiem chemicznym, jakim jest glikol propylenowy. Dowiedziałam się, że ma on wiele zastosowań. Najważniejsze, to chyba medycyna, kosmetyka i farmacja. W tym też przypadku glikol propylenowy stosuje się jako substancję leczniczą, łagodzącą i antyalergiczną. Ogromną zaletą jest to, że nie jest toksyczny, a dzięki niemu wykonywane są różnego rodzaju kremy (szczególnie kremy do rąk), maści, pasty do zębów oraz olejki. Składnik ten, podobnie, jak chlorek wapnia stosuje się w przemyśle spożywczym, jako emulgator. Omawiany związek chemiczny ma także ogromne zastosowanie w motoryzacji. Stosuje się go jako płyn do chłodnic. Oprócz tego wykorzystuje się go, jako środek pomocny przy odladzaniu. Można więc stwierdzić, że taki składnik ma wiele zastosowań. Będę musiała napisać w późniejszym czasie omówienie jego składu chemicznego oraz jego właściwości. Też będę chciała poznać, w jakich warunkach powstaje glikol propylenowy. Jeżeli napiszę artykuł o tym, to będę zajmować się innym związkiem chemicznym. Będzie to sól drogowa. W mojej klasie jest wiele osób, które się ze mnie prześmiewają. Wszystko dlatego, że lubię się uczyć chemii. Już wkrótce będę brała udział w wojewódzkim konkursie chemicznym.

Nie mogę się doczekać, ale zanim to nastąpi, to powinnam się do tego przygotować. Czy podołam? Myślę, że tak skoro posiadam tak dużą wiedzę na temat związków chemicznych.

Więcej na stronie http://betrade.info.pl/glixoterm-glikol-propylenowyglikol-etylenowy/


Opublikowano

w

przez

Tagi: