ekskluzywne nagrobki

Wizyta u koleżanki i ekskluzywne nagrobki

Byłam ostatnio odwiedzić koleżankę ze studiów, której dawno nie widziałam. Koleżanka mieszka w Warszawie i w sumie jadąc do niej musiałam przejechać całe województwo mazowieckie pociągiem.

Ekskluzywne nagrobki robią wrażenie

ekskluzywne nagrobkiAkurat przyjechałam krótko po Święcie Zmarłych i koleżanka poprosiła mnie bym poszła z nią na cmentarz żeby uprzątnąć trochę groby. Nie miałam nic przeciwko temu by jej pomóc. Tak naprawdę byłam szczęśliwa, że będę mogła w jakiś sposób jej pomóc chociażby przy wyrzucaniu pustych zniczy czy kwiatów.
Cmentarz, na który mnie zabrała był naprawdę wielki. W Siedlcach tam gdzie mieszkam jest tylko jeden cmentarz i to mały. Ten zrobił na mnie naprawdę wielkie wrażenie. Widziałam od razu, że jest to cmentarz z historią. Koleżanka powiedziała mi, że gdy posprzątamy nagrobki to przejdziemy się po starej części cmentarza bo jest naprawdę interesująca. Te nagrobki udało nam się dość szybko posprzątać, w końcu nie było ich aż tak dużo. Wtedy udałyśmy się na starą część cmentarza.
Był to naprawdę długi spacer patrząc po rozmiarach cmentarza. W starej części było naprawdę bardzo dużo pięknych grobów. Na ogół były bardzo dobrze utrzymane. Widać było, że cały czas ktoś o nie dbał. Były tam ładne ekskluzywne nagrobki znanych ludzi, którzy akurat tu spoczywali. Naprawdę niektóre nagrobki przykuwały wzrok na dłużej. Na ogół były to nagrobki podwójne, dziś najpopularniejsze są jednak pojedyncze chyba ze względów ekonomicznych. Naprawdę ta część cmentarza była piękna. Oglądając takie stare nagrobki można w jakiś sposób poznawać historię.

Po tym spacerze pojechałam z koleżanką na kawę. Miałyśmy w końcu bardzo dużo tematów do przegadania. U koleżanki miałam zostać parę dni i wiem, że specjalnie z mojego powodu wzięła kilka dni wolnego w pracy by pokazać mi dobrze miasto.


Opublikowano

w

przez

Tagi: