namiot turystyczny

Zdobywanie Tatr czyli dobry namiot turystyczny

Lato zapowiadało się piękne, więc postanowiliśmy z rodziną wyjechać na tydzień w nasze polskie Tatry, ich urok zachwycił nas przed laty i staramy się, chociaż raz w roku tam pojechać. Lubimy dłuższe wycieczki, dlatego musimy dobrze się przygotować do tej wyprawy, odwiedzimy w pierwszej kolejności sklep z odpowiednim obuwiem i akcesoriami.

Namiot turystyczny na kilka osób

namiot turystycznyMąż lubi wyjeżdżać na wspinaczki górskie, więc na pewno wybierze buty meindl, świetnie sprawdzające się na takich terenach, noga w nich się nie męczy, ponieważ mają świetny system oddychania stopy, dlatego komfort ma zapewniony. Natomiast dla siebie zakupię buty chiruca, które odpowiadają mi cenowo a także pod względem praktycznym, poza tym są bardzo wygodne. Syn ma 12 lat i też chętnie chodzi z nami po szlakach górskich oraz pobiera lekcje od ojca na temat wspinaczki, jest to bardzo niebezpieczny sport, ale maż zaszczepił w nim miłość do gór. Dla syna również wybiorę buty meindl, ponieważ wykonane są w całości z dobrej klasy skóry, zewnętrzna strona buta zrobiona jest z nubuku woskowanego, który skutecznie zabezpieczy stopę syna przed wodą. Natomiast wyściółka to mięciutka skóra licowa i jej właściwości pomogą nodze oddychać, co zapewnia wspaniały komfort. Muszę przyznać, że moje buty chiruca, również posiadają takie właściwości, chociaż wyściółkę mają trochę inną. Zakupując obuwie tak wysokiej klasy nie można zapominać o ich zabezpieczeniu przed wilgocią i brudem, dlatego zakupiłam impregnat nikwax, nadający się do całego naszego obuwia, a co ważne skutecznie przywraca właściwości wodoodporne butów, jednocześnie zapewniając im dodatkową warstwę ochronną przed brudem i ułatwia czyszczenie. Pozostał nam jeszcze jeden zakup na mianowicie profesjonalny namiot turystyczny trzyosobowy z przedsionkiem, w którym schowamy nasze bagaże, aby środek był tylko do wypoczynku. Oglądaliśmy namiot turystyczny ze świetnym rozwiązaniem, wykonany z tkaniny tropik, która zatrzymuje promienie UV, poza tym ma doskonałą wentylację a sypialnia nie ma kontaktu z kroplami wody, dzięki czemu jest sucho i przyjemnie.

Od razu zakupiłam preparat nikwax, świetny nie tylko do impregnacji, ale także czyszczenia różnych materiałów z brudu i błota. Wyprawa zapowiadała się rewelacyjnie, pozostało tylko zaplanować trasę wyprawy na ten rok.


Opublikowano

w

przez

Tagi: