kask na motor nolan

Najlepszy kask na motor i strój motocyklowy

Strój motocyklowy nie jest oczywistą sprawą. Niby mamy tylko dwa rodzaje materiału, ale jednak dylemat jest ogromny. Szczerze powiedziawszy jak z kaskami nie ma problemu – powiedzmy dla turyty idealnym kaskiem będzie schuberth c3 pro, a dla osoby, która będzie jeździł na tor lub wokół komina kask nolan n40, lub jakikolwiek inny kask na motor nolan.

Kask na motor nolan pasuje do skóry

kask na motor nolanSą inne firmy ale ja mam swój prywatny sentyment do tej marki. Jednak już reszta stroju to ogromny problem. Czemu? Mamy do wyboru strój skórzany lub tekstylniany. Czym się różnią? Materiałem. Skóra to skóra, każdy słyszał o skórzanych kurtkach, które wytrzymują naprawdę długo. Dobrze konserwowana kurtka będzie mogła być przekazana nawet Twojemu wnukowi. Kurtka tekstylniana nie jest tak trwała. Co więcej, kurtka z materiału tekstylnianego jest dłuższa, pozwala ubrać się na „cebulę” no i jest bardziej ciepła. Skóra nie ma takich materiałów ocieplających, i bardziej przylega do ciała. Dobra skóra, jeżeli ułoży się tak, jak powinna to pasuje na nas jak druga skóra. Jest to bardzo przyjemne i bezpieczne, ponieważ tak ułożona kurtka i protektory doskonale wyłapią wszystko to, co na nas będzie oddziaływać. Co więcej, kurtki takie z podobnych półek jakościowych są w podobnych cenach. Jednak jeżeli skóra jest prawdziwa to już samo z siebie jest plusem, bo tego nie da się podrobić lub zepsuć. Jeżeli chodzi o tekstyl, to tam im droższa kurtka tym lepszy materiał, bardziej odporny na ścieranie itd. Dlatego jeżeli mamy do wyboru tanią kurtkę skórzaną, lub tanią tekstylnianą, to bez zastanowienia bierzmy skórę. Dodatkowo można wspomnieć, że do takiej pasuje wygodny kask na motor nolan. Dopiero od wyższych cen zaczyna się prawdziwa różnica.

Wtedy warto się zastanowić, do czego będziemy potrzebowali. Czy to ma być kombinezon na motor dwuczęściowy, czy tylko kurtka. Jest to dość ważne, ponieważ jeżeli ma być kombinezon to musi mieć jeszcze zamek do spinania ze spodniami. Jeżeli będziemy jednak jeździć choćby w jeansach na motocykl, to nam to nie jest potrzebne.


Opublikowano

w

przez

Tagi: