Elektroniczny pomiar czasu

Zdrowe posiłki i elektroniczny pomiar czasu

Sposób odżywiania jest w prawidłowym funkcjonowaniu biegacza jest bardzo ważny. Zdrowy posiłek pozwala zregenerować się po wyczerpującym treningu, a także zgromadzić zapasy glikogenu w mięśniach.

Do czego przyda się elektroniczny pomiar czasu

Elektroniczny pomiar czasuJak posiłki wpływają na rezultaty, można sprawdzić podczas zawodów, w których jest elektroniczny pomiar czasu – jeśli odżywiamy się odpowiednio, rezultaty w wynikach powinny być widoczne. Pomiar czasu i tempa biegu musi być powiązany ze strukturą planu treningowego, a zróżnicowane treningi, na przykład długie wybiegania, czy krótkie interwały, powinny być uzupełnianie odpowiednimi posiłkami. Dieta powinna obfitować w białko i węglowodany złożone, a ich najlepsze źródła to mięso wołowe, pełnoziarniste pieczywo i makarony, świeże warzywa i owoce. Pomiar czasu na zawodach, w których organizatorzy najczęściej co 5 km oferują bufet z przekąskami, jest zwykle precyzyjny. Równie ważne jest uzupełnienie substancji odżywczych po starcie w zawodach, w zależności od dystansu. Przeważnie odpowiednio zbilansowany posiłek wystarczy, ale jeśli dystans był długi, a bieg wyczerpujący, warto skorzystać z suplementów lub żeli dla sportowców. Sprawdzą się też izotoniki w formie napoju, które szybko zregenerują i pozwolą na uzupełnienie elektrolitów. Brak wartościowych składników w diecie biegacza może skutkować gorszymi wynikami i wolniejszą regeneracją. Warto pamiętać o spożywaniu sezonowych warzyw i owoców wtedy, kiedy jest na nie sezon – krajowe stanowią najlepsze źródło witamin i mikroelementów. Kompleksowo dopasowana dieta uzupełni plan treningowy biegacza.

Należy dopasować kaloryczność posiłku do pory, w jakiej trenujemy: rano wystarczy banan, a po południu pieczone mięso. Po treningu należy uzupełnić białko zjadając rośliny strączkowe lub nabiał.


Opublikowano

w

przez

Tagi: