Montaż nawiewników

Przetarg na montaż nawiewników

Od kilku lat pracuje w firmie działającej w branży okiennej. Nie jest to łatwa branża, a do tego bardzo mocno pod względem konkurencyjności obsadzona.

Ostatni przetarg był na montaż nawiewników

Montaż nawiewnikówW zasadzie każdy, kto ma trochę wiedzy technicznej i zaoszczędzonego kapitału może założyć firmę produkującą czy montującą okna. Nie ma z tym żadnego problemu. Bo to ani wielka sztuka, ani wymagania. Może się zgłosić do wielkiego międzynarodowego koncernu i założyć ich filię w kraju. No i działać, pracować, montować. Rynek, jak już wspomniałem jest bardzo mocno obłożony zarówno firmami, ale i na szczęście także zleceniami. Tyle, że zgodnie z obowiązującym obecnie prawem, praktycznie na każde usługi w tym zakresie realizowane musi być ogłoszony przetarg. Ostatnio wpadło mi pod oczy kilka takich ogłoszeń. Pierwsze brzmiało: specjalistyczny montaż nawiewników Poznań. Do realizacji i wykonania naprawa tylu i tylu przeszkleń oknami w potocznej mowie nazywanych. Zgodnie z założeniami w przetargu mogą brać firmy które odpowiadają profilowi przedsiębiorcy akceptowalnego. A tych punktów akceptowalnych było co nie miara. Dodatkowo ogłaszający zlecał także zapoznanie się z tematem: regulacja okien i także przygotowanie odpowiedniej oferty. A wszystko to podbiegało pod projekt wymiana szyb w poznaniu. A to już była poważna sprawa, gdyż jeżeli Poznań, to nie mogło być lipy. A nawet akacji.

Tu już wszystko musiało chodzić, jak w przysłowiowym szwajcarskim zegarku. A co ma Szwajcaria wspólnego z Wielkopolską? Tyle samo co Alpy z Tatrami, ale fajnie się porównuje.


Opublikowano

w

przez

Tagi: