Fototrendy w aranżacji wnętrz

Jestem projektantem wnętrz, pracuję jako doradca klienta w jednej z większych Wrocławskich firm. Mój pracodawca ma w swojej ofercie szeroki wybór rozmaitych produktów dekoracyjnych, dominują jednak fototapety 3d.

Fototapety 3D – pomysł na ciekawą ścianę

fototapeta 3DWłaśnie w ich wyborze najczęściej doradzam swoim klientom, co wcale nie jest zadaniem łatwym. Fototapety na ścianę muszą bowiem bardzo dobrze współgrać z kolorystyką i oświetleniem pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane, aby prezentować się w jak najlepszy sposób. Moi klienci przychodzą z różnymi życzeniami, jedni mają już w głowach pomysł na swój salon, czy łazienkę, inny w pełni zdają się na moje doświadczenie zawodowe. Najtrudniejsze są zazwyczaj fototapety do kuchni. Nie wyglądają bowiem dobrze, gdy obrazek jest z dowolnej kategorii. Prezentują się ładnie tylko wtedy, gdy współgra on w jakiś sposób tematycznie z głównym przeznaczeniem pomieszczenia, ewentualnie sprawia wrażenie imitacji okna- jednak to rozwiązanie sprawdza się tylko w przypadku, gdy fototapeta ma być zamontowana pomiędzy blatem kuchennym, a szafkami wiszącymi, nie wygląda natomiast dobrze, jako obraz pokrywający całą ścianę. Przeprowadzam wtedy długie wywiady z klientami poznając ich gusty kulinarne, kolorystyczne oraz geograficzne, aby ostatecznie na ich ścianach zawisły fotografie indyjskich straganów z przyprawami, piekącego się w kamiennych piecach chleba, czy soczystych owoców. Kolejnym bardzo często spotykanym zamówieniem są fototapety do sypialni. Tutaj także konieczne jest dobre poznanie klienta.

 

Nie każdy bowiem ma sentyment do morskich fal, aby budzić się codziennie rano i kierować na nie swoje zaspane jeszcze spojrzenie. Kluczem do sukcesu jest połączenie zainteresowań kupującego z wymogami architektonicznymi pomieszczenia, do którego ma trafić obraz. Jeśli mi się to uda- wszyscy są zadowoleni z efektu końcowego współpracy.

Zainteresowanym fototapetami polecam stronę http://art.widi.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi: