makiety

Moje najciekawsze wycieczki – makiety miniatury

Ciekawe wycieczki to takie, które są dla nas zaskoczeniem i pozytywnie wypełniają nam czas. Ostatnią taką wycieczką w moim życiu była wycieczką do parku miniatur. Nie pamiętam jakie to było dokładnie miasto.

Makiety w mieście miniatur

makiety

Cały teren na którym położony był ten park był przepiękny i bardzo zadbany. Zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Przepiękne makiety, które mogliśmy podziwiać w otoczeniu pięknych kwiatów i zieleni. Można ze spokojem zarezerwować sobie na to cały dzień a i tak nie zdążymy się znudzić. Podoba się tam zazwyczaj dzieciom i dorosłym w takim samym stopniu. Modele architektoniczne słynnych budynków będą dla niektórych czymś nowym i interesującym a dla innych będą przypominały im ich wcześniejsze wycieczki , podczas których mieli okazje podziwiać je osobiście. Wszyscy amatorzy pięknych budowli zabytkowych, zamków i pałaców, będą z całą pewnością usatysfakcjonowani. Inne wycieczki, które zrobiły na mnie spore wrażenie to wycieczki w góry do miejscowych wodospadów oraz sztolnie. Myślę , że na ten temat rozpisze się kiedy indziej, ponieważ jest to bardzo rozległy temat, o którym mogłabym rozmawiać godzinami. W tym miejscu, chciałabym polecić wszystkim wspomniane wcześnie miniaturowe makiety architektoniczne, które ukażą nam wszystkie szczegóły dawnego budownictwa. W małej skali, to znaczy kiedy budynek nie jest wyższy od nas samych najlepiej dostrzec perełki budownictwa. Co którzy je wykonywali , podobno odwzorowali wszystko jeden do jednego. Byli to prawdziwi fani tych budowli i to widać, ze włożyli w te małe modele domów całe swoje serce.

Początkowo podobno nie robili tego komercyjnie, ale potem zrodził się pomysł na to, żeby zrobić taką małą wystawę na zewnątrz, przy okazji tworząc regionalną atrakcję. Z całą pewnością odnieśli sukces.


Opublikowano

w

przez

Tagi: