izolacja pianką

Jak poprawnie wykonać ocieplenie poddasza?

Jednym z elementów, wpływających na koszt utrzymania nieruchomości, są wydatki na ogrzewanie. Im bardziej zaawansowane jest źródło ciepła dla domu i im lepiej wykonana izolacja termiczna, tym koszty będą niższe.

Izolacja pianką najlepszym sposobem

izolacja piankąO ile ściany jest zaizolować stosunkowo łatwo, a ewentualne błędy mogą dotyczyć obróbek okiennych i płyt balkonowych, o tyle poddasze i strome połacie dachów mogą przysparzać wielu problemów. Tradycyjne ocieplenie wełną pomiędzy krokwiami nie zawsze zdaje egzamin. Wełna bowiem ma tendencję do zbijania się, a przy montażu nietrudno o pozostawienie pustych przestrzeni. Stąd izolacja poddasza pianką, nakładaną pod ciśnieniem, może być lepszym rozwiązaniem. Lekko rozprężający się materiał dokładnie wypełnia wszelkie szczeliny, a dzięki stosunkowo wysokiej lepkości idealnie przyczepia się do gładkich i porowatych powierzchni, nawet pod skosem. Natrysk pianki poliuteranowej, wykonywany przez doświadczonego pracownika, odbywa się szybko, a sama technologia nie wymaga długotrwałych przerw technologicznych, jak to bywa w wypadku tynkowania. Taki sposób izolacji jest niezwykle lekki, nie obciąża dodatkowo stropów, drewnianych części więźby czy ścian nośnych. Dokładnie wykonany natrysk pianki jest w stanie wyeliminować wszelkie mostki termiczne, materiał podawany pod ciśnieniem zapełnia wszelkie przestrzenie. Ocieplenie poddasza pianka, niezwykle popularne w ostatnich latach, gwarantuje wysoką oporność cieplną, a co za tym idzie, minimalizuje straty energii. W ten sposób więcej pieniędzy pozostaje w portfelu właścicieli nieruchomości.

Izolacja pianką stosowana jest nie tylko w wypadku nowych inwestycji budowlanych, ale również w momencie remontu lub modernizacji. Materiał można nakładać na deskowanie dachu, dzięki czemu na zabiera się objętości pomieszczeń poddaszy.

Polecamy: http://www.purtech.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi: