Kłopoty z brzydkimi ścianami – rozwiązaniem szablony?

Kiedy moje dzieci zaczęły chodzić do przedszkola zrobiły się bardzo twórcze. Uwielbiały gryzmolić po wszystkim, niestety również po rzeczach, które nie były do tego przystosowane. Kilkakrotnie malowałam na nowo ściany, stosowałam różne ceramiczne farby ale to nie dawało żadnych efektów.

Szablony sposobem na odnowienie ścian

szablony na ścianę

Nigdy nie udało mi się utrzymać ścian na dłużej niż parę tygodni. W końcu postanowiłam ozdobić ściany tak, żeby dzieci nie miały za bardzo miejsca na swoje bazgroły. Zamówiłam przez internet szablony malarskie i pomalowałam ściany w najbardziej newralgicznych miejscach. To się sprawdziło. Dzieci faktycznie unikały malowania tam gdzie zastosowałam szablony do malowania. Natomiast przesunęły się ze swoją twórczością poza pomalowane miejsce i same zaczęły tworzyć własne napisy na ścianę. Musiałam więc poszerzyć pomalowany obszar. Dokupiłam szablony na ścianę i użyłam ich na całej ściany do wysokości poza zasięgiem dzieci. To niestety nie wyglądało zbyt estetycznie. Postanowiłam więc je zamalować i kupiłam nowe szablony malarskie. Następny motyw był już skromniejszy i nie rzucał się tak drastycznie w oczy. Na szczęście nadal dzieci nie były chętne do malowania po tym więc spełniał swoje zadanie. Boje się jedynie, że z czasem będę musiała podnosić malunki coraz wyżej wraz z rosnącymi dziećmi. Mam jednak nadzieję, że w końcu będę w stanie wytłumaczyć im, że nie wolno tego robić. Wolałabym zostać przy takiej wysokości malowanych ścian jakie są teraz.

W tej chwili malunki sięgają wysokości biurka i jest to optymalna, niedenerwująca wysokość. Jestem pewna, że wszystko powyżej będzie już źle wyglądało dlatego mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Więcej o tych i innych rozwiązaniach dekoratorskich dowiesz się na http://dekorius.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi: