Moje marzenie o hotelu – jak go założyć?

Zawsze marzyłam o tym, żeby otworzyć swój własny hotel. Chciałam przechadzać się po budynku widząc, jak tętni życiem, a uśmiechnięci goście przyjeżdżają tu na swoje urlopy. Już jak byłam nastolatką, zaczęłam dużo czytać na temat tego, jak założyć hotel. Oczywiście, okazało się to bardziej skomplikowane, niż mi się wcześniej wydawało.

Zadawałam sobie pytanie „jak założyć hotel?”

jak założyć hotelTrzeba było mieć systemy hotelowe, niezawodne programy dla hoteli i wiele innych spraw, które nie mogły być zaniedbane, choć wcale nie wydawały się ekscytujące. Trzeba było dbać o to, by ułatwić gościom pobyt, dlatego też im bardziej zaawansowane systemy dla hoteli były do naszej dyspozycji, tym lepiej. Czasami oferta musiała być odpowiednio zmodyfikowana dla danych gości, ale te najnowocześniejsze systemy radzą sobie z takimi wypadkami bez problemu. W końcu zrozumiałam, że wiem już bardzo wiele na temat tego, jak założyć hotel, więc muszę zacząć działać w tym kierunku. Przede wszystkim zajęłam się najpierw zebraniem potrzebnego kapitału – pracowałam kilka lat za granicą, dodatkowo doskonaląc swoje języki obce, ponieważ być może przyda mi się to w przyszłej pracy. Gdy miałam już dostatecznie dużo pieniędzy, zajęłam się wykupieniem terenu oraz budową obiektu według projektu mojego najlepszego przyjaciela, który szczęśliwie jest architektem i zgodził się mi pomóc. Budynek miał być nowoczesny oraz przyjazny także dla dzieci i zwierząt – na zewnątrz planowaliśmy wybudować plac zabaw oraz zrobić piękny ogród, po którym mogłyby biegać zwierzaki.

Budynek – wraz z umeblowaniem – ma być gotowy za rok. Do tego czasu mogę zająć się wszystkimi formalnościami, ale wydaje mi się, że tyle czasu wystarczy na załatwienie wszystkich spraw oraz zajęcie się reklamą hotelu i w końcu upragnionym przyjmowaniem gości.


Opublikowano

w

przez

Tagi: