szkło hartowane

Szkło hartowane i jego zastosowanie

Drzwi to inwestycja na długie lata. Dlatego musimy je wybrać raz a porządnie. Najczęściej nasze drzwi frontowe są zrobione z różnych metali.

Szkło hartowane jako drzwi i inne elementy

szkło hartowaneMuszą być one solidne i zapewniać nam bezpieczeństwo. Drewniane drzwi za to montujemy przeważnie w domu. Czasem zamiast nich zostawiamy dekoracyjne łuki lub po prostu otwór prostokątny. Zaraz obok drzwi najważniejszą rolę spełniają okna. Również zapewniają nam bezpieczeństwo, więc muszę być solidne. Tak samo jak zamawiamy lustra na wymiar, tak i okno musi być doskonale dopasowane. Nie możemy też zapomnieć o pozostawieniu kilka centymetrów na przyszły parapet. Jednak nie okna, a drzwi w domu wydają się być najważniejsze. W wielkich wieżowcach jakie powstają w Stanach Zjednoczonych czy Dubaju, zobaczymy najczęściej drzwi szklane.
Podobne znajdziemy w polskich centrach handlowych i wielkich biurowcach. Dla mnie drzwi przesuwne idealnie nadają się do sklepów, ale kompletnie nie wyobrażam sobie ich w domu. Mogę takie drzwi jedynie uznać w prysznicu. Gdy cały nasz prysznic to szkło jak popularne zabudowy szklane, to nie dziwią nas drzwi z takiego materiału. Jeśli jednak bardzo chcielibyśmy mieć drzwi szklane w domu, to powinniśmy zamówić sobie wytrzymałe szkło hartowane na wymiar. Ma ono dużą wytrzymałość i nawet gdy w gniewie mocno trzaśniemy, nic nie powinno się stać. Jest też małe ryzyko, że przypadkowo zbije je dziecko. Oczywiście moim zdaniem dużo lepsze są drzwi drewniane, ale one nie zawsze pasują do koncepcji domu. W Polsce powstaje wiele nowoczesnych modernistycznych willi.

Głównym miejscem ich powstawania jest Warszawa i Kraków. Tam spotkamy głównie szklane drzwi, a nawet całe przeszklone ściany. Efekt jest naprawdę zdumiewający, choć ja nie potrafiłabym żyć w takiej przestrzeni. Jednak to świadczy o tym, że nasze drzwi do domu mogą być naprawdę różne.


Opublikowano

w

przez

Tagi: