Tłumacz

Praca tłumacza języka angielskiego

Znajomość języków obcych jest dzisiaj niezbędna. Pomijam kwestie porozumiewania się z drugą osobą i innym języku niż ojczysty, czy odczytywanie składu lub zawartości opakowania produktu importowanego do naszego kraju.

Angielski jest w kraju nadal na słabym poziomie

TłumaczCoraz więcej informacji na ulicy, w książkach czy w internecie jest zapisywana nie koniecznie w języku polskim. Wiąże się to z oczywistym zacieraniem się granic dotyczących dostępu do wszelakiej maści informacji. Nie sposób trafić dzisiaj na jakikolwiek większy portal internetowy, w którym język angielski nie posiada swojej strony, przetłumaczonej z polskiego. W tym natłoku międzynarodowego języka, coraz większego znaczenia nabiera praca profesjonalnego tłumacza. Każdy początkujący tłumacz ma za sobą zaawansowany kurs języka angielskiego po którym otrzymuje odpowiednie certyfikaty. Z reguły jedna szkoła języków obcych to za mało i każdy wyższy poziom można „zdobyć” uczęszczając na kolejne dodatkowe zajęcia i lekcje. Wspominam w tekście cały czas o tym, że zajęcia, że lekcje i do tego wszystkiego angielski. Ale robię to nie bez powodu. Nadal jak się okazuje dużym problemem jest znajomość tego języka na poziomie wyższym niż podstawowy. Przygotowanie szkole jest obecnie nie wystarczające do nauki pełnego zakresu porozumiewania się, o czym przekonałem się ostatnio w Katowicach, gidze będąc na wykładach z technologii mobilnych, mało który student był w stanie mi odpowiedzieć na pytania dotyczące znaczenia poszczególnych fraz technicznych. Pomimo że miejsce, gdzie udzielałem wykładu to w teorii szkoła językowa, pytania nieco bardziej zaawansowane dotyczące rozwiązania nazwy technicznego stwierdzenia, pozostawały bez odpowiedzi.

Dlatego też praca tłumacza jeszcze przez długi czas będzie pracą prestiżową, ponieważ wypełnia lukę między zapotrzebowaniem na znajomość angielskiego a całą masą średniaków językowych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://ence.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi: