czarter jachtów

Czarter jachtów a patent żeglarski

Moja nastoletnia chrześniaczka obchodzi za miesiąc szesnaste urodziny. Doskonale pamiętam jak byłam w jej wielu. Byłam bardzo ciekawa świata, chciałam podróżować, poznawać ludzi i inne kultury. Widzę w niej wiele podobieństw ze mnie z tamtych lat.

Mazurski czarter jachtów to dobry pomysł

czarter jachtówPomyślałam, że dzień jej szesnastych urodzin powinien być wyjątkowy, dlatego przygotowałam niespodziankę. Bardzo długo szukałam odpowiedniego na tą okazję prezentu. Mieszkam z dala od niej o kilkaset kilometrów i rzadko się widujemy, dlatego zwykły ciuch, płyta czy zegarek nie oddawałyby w żaden sposób tego jak ważny to dla mnie dzień. Po długich namysłach stwierdziłam, że najlepszym prezentem będzie wspólny wypad pod żagle. Po rozwodzie przeprowadziłam się na Mazury – od tego czasu Monika nie miała okazji mnie odwiedzić. Uznałam, że to najlepsza okazja na spędzenie razem czasu, babskie pogaduchy i chwila wytchnienia. Zbliżają się wakacje, więc Monia będzie mogła przyjechać do mnie na kilka tygodni. W prezencie ufundowałam jej kurs żeglarza jachtowego, dzięki czemu zyska nowe umiejętności. Myślę, że nauka nie pójdzie w las, a jeśli spodoba się jej to zajęcie, to z pewnością częściej będzie mnie odwiedzać. W pobliskiej okolicy jest niejeden czarter jachtów więc będziemy mogły wypłynąć kiedy tylko nadarzy się okazja. Po tym jak Monika odbędzie kurs być może wyruszymy na kilka dni nad morze lub pobliskie jezioro. W końcu czarter możliwy jest nie tylko na Mazurach. Myślę, że przygoda i wspólnie spędzony czas będzie najlepszym prezentem. Oby czarter jachtów mazury przypadł mojej chrześniaczce do gustu.

Zresztą tutaj można spędzać czas na naprawdę wiele sposobów, choć byłoby wspaniale gdybyśmy wspólnie dzieliły jedną pasję. Myślałam już o wakacjach w Chorwacji za rok – oczywiście na jachtach!


Opublikowano

w

przez

Tagi: